Roll of Honour

Gymnasts from Phoenix Acro have become Southern Region Sports Acrobatics champions on many occasions and have also represented the South of England at numerous National Finals and British Championships.

2014 Regional Champions
Grade 2 Women’s Groups: Jasmine Flint / Robyn Nightingale / Millie Smith 
Grade 6 Women's Groups: Chantel Turner / Ellie Langton / Hannah Teal

2014 National Finalists
Grade 3 Women’s Pairs: Madeleine Pharoah / Francesca Wilson - 11th  
Grade 5 Women's Groups: Chantel Turner / Ellie Langton / Hannah Teal - 4th

2014 Inter-Regional Event 
Grade 2 Women's Pairs: Jasmine Flint / Diaz Jeliff - 3rd
Grade 2 Women's Pairs: Hannah Newton / Isabel Kerley - 7th
Grade 4 Women's Pairs: Lauren Eriksen / Annie Thompson - 10th
Grade 5 Women's Pairs: Imogen Berryman / Caitlin Robson - 1st

2013 Regional Champions
Grade 3 Mixed Pairs: Ben Turner / Katie Rose

2013 National Finalists
Prep B Mixed Pairs: Ben Turner / Katie Rose - 3rd
Prep B Women's Pairs: Annie Thompson / Francesca Wilson - 10th  
Grade 1 Women’s Groups: Sharna Clayton / Samantha Harris / Ella Cummins - 5th 
National 4 Boys Tumbling (13+): Andrew Jarmaine

2013 Inter-Regional Event 
Prep B Women's Pairs: Amy Dapson / Leah Turner - 19th
Novice Groups: Jasmine Flint / Robyn Nightingale / Isabel Kerley - 9th
Grade 1 Women's Pairs: Samantha Harris / Ella Cummins - 4th
Grade 1 Women's Pairs: Lauren Eriksen / Jasmine Flint - 10th
Grade 1 Women's Groups: Holly Richardson / Lucy Ward / Abby Cotton - 3rd
Grade 4 Women's Pairs: Natalie Walker / Hannah Teal - 1st
Grade 4 Women's Groups: Louise Hunter / Imogen Berryman / Caitlin Robson - 1st

2012 Regional Champions
Prep A Women's Pairs: Annie Thompson / Francesca Wilson
Prep B Mixed Pairs: Ben Turner / Katie Rose
Grade 2 Women's Groups: Ellie Langton / Shelby Hill / Hannah Teal
Grade 3 Women's Groups: Lauren Emery / Lucy Riddle / Hannah Newton
National 1 Boys Tumbling (9-10): Ben Turner
National 3 Girls Tumbling (12 and under): Hannah Newton
Elite 1 Boys Tumbling (11-12): Andrew Jarmaine



2012 National Finalists
Grade 3 Women's Pairs: Louise Hunter / Sharna Clayton - 2nd 
Grade 4 Women’s Groups: Imogen Berryman / Lizzie Williams / Samantha Harris - 9th
National 2 Girls Tumbling (9-10): Hannah Newton - 1st
Elite 1
Boys Tumbling (11-12): Andrew Jarmaine - 2nd
Elite 3 MensTumbling (15+): Archie Lorch - 5th

2012 Inter-Regional Event 
Prep B Women's Pairs: Milly Jackson-Giles / Jasmine Flint - 13th
Prep B Women's Groups: Beth Van Laar / Helen St.John-Mosse / Aimee Rose - 8th
Prep B Mixed Pairs: Ben Turner / Katie Rose - 5th
Grade 1 Women's Groups: Ellie Langton / Lauren Eriksen / Hannah Newton - 4th

2011 Regional Champions
Grade 1 Women's Pairs: Chantel Turner / Emmie Cotton
Grade 4 Women's Groups: Marissa Morriss / Natalie Walker / Tayla Smith
National 2 Girls Tumbling (9-10): Hannah Newton
Elite 1 Boys Tumbling (11-12): Andrew Jarmaine
Elite 3 Boys Tumbling (13-14): Archie Lorch


2011 National Finalists
Grade 3 Women's Pairs: Natalie Walker / Tayla Smith - 6th
Grade 3 Mixed Pairs: Conor Hewett / Samantha Harris - 5th
Grade 4 Women’s Groups: Imogen Berryman / Lizzie Williams / Lucy Ward - 7th
National 1 Girls Tumbling (9-10): Hannah Newton - 8th
National 2 Boys Tumbling (11-12): Andrew Jarmaine - 3rd
Elite 2 Boys Tumbling (15+): Callum Aldous - 1st
Elite 2 Girls Tumbling (13-14): Lauren Nicholls - 6th
Elite 3 Boys Tumbling (13-14): Archie Lorch - 2nd

2011 Inter-Regional Event 
Prep B Women's Pairs: Chantel Turner / Emmie Cotton - 1st
Prep B Women's Pairs: Lauren Eriksen / Jasmine Flint - 5th
Prep B Women's Groups: Beth Van Laar / Zoe Smith / Hannah Newton - 6th
Grade 1 Women's Pairs: Rosie Newton / Madeleine Pharoah - 1st
Grade 1 Women's Groups: Katie Treacher / Chantel Turner / Jennie Bowles - 1st

2010 Sports Acrobatics Regional Champions
Prep B Womens Pairs: Chantel Turner / Emmie Cotton
Grade 1 Womens Groups: Katie Treacher / Chantel Turner / Jennie Bowles
Grade 3 Womens Pairs: Natalie Walker / Shelby Hill
Grade 4 Womens Groups: Imogen Berryman / Lizzie Williams / Lucy Ward
National 2 Mens Tumbling (9-10): Andrew Jarmaine
Elite 3 Mens Tumbling (13-14): Archie Lorch

2010 National Finalists
Grade 1 Women's Groups : Olivia Roach / Rosie Newton / Tayla Smith - 9th
Grade 3 Women's Groups : Marissa Morriss / Katie Clatworthy / Ellie Langton - 6th
Elite 2 Men's Tumbling (15+) : Callum Aldous - 5th
Elite 2 Men's Tumbling (13-14) : Liam Long - 4th
Elite 3 Men's Tumbling (13-14) : Archie Lorch - 4th
Elite 3 Women's Tumbling (15+) : Lizzie Williams - 2nd

2010 Inter-Regional Event
Prep B Women's Pairs : Rosie Newton / Madeleine Pharoah - 2nd
Prep B Women's Pairs : Katie Treacher / Beth Van Laar - 7th
Grade 1 Women's Pairs: Imogen Berryman / Lucy Ward - 4th
Grade 1 Women's Pairs: Emily Mason-Callaway / Tayla Smith - 8th
Grade 1 Mixed Pairs: Archie Lorch / Jennie Bowles - 1st
Grade 1 Women's Groups: Lizzie Williams / Imogen Berryman / Lucy Ward - 4th

2009 Sports Acrobatics Regional Champions
Prep A Womens Pairs: Rosie Newton / Madeleine Pharoah
Prep B Womens Pairs: Emily Mason-Callaway / Tayla Smith
National Mens Tumbling (11-12): Owen Aldous
Elite 1 Mens Tumbling (11-12): Liam Long
Elite 2 Mens Tumbling (11-12): Archie Lorch
Elite 2 Mens Tumbling (15+): Callum Aldous
Elite 3 Women's Tumbling (15+) : Lizzie Williams
 
2009 Sports Acrobatics National Finalists
Grade 1 Women's Groups : Emily Mason-Callaway / Lucy Riddle / Jennie Bowles - 6th
Grade 2 Women's Groups : Louise Mackett / Louise Hunter / Ellie Langton - 6th
Grade 2 Women's Pairs : Marissa Morriss / Rosie Newton - 9th
Elite 1 Women's Tumbling (11-12) : Lauren Nicholls - 9th
Elite 2 Men's Tumbling (11-12) : Archie Lorch - 2nd
Elite 2 Women's Tumbling (15+) : Lizzie Williams - 6th

2009 Inter-Regional Event
Prep A Women's Pairs : Lucy Riddle / Sharna Clayton - 1st
Prep A Women's Pairs : Shauna Burnett / Chukyi Wama - 9th
Prep A Mixed Pairs : Archie Lorch / Sharna Clayton - 1st
Prep B Mens Pairs : Anthony Bowles / Archie Lorch - 1st
Prep B Women's Pairs : Leanne Boorer / Shelby Hill - 7th
Prep B Women's Pairs : Lucy Burr / Lucy Simmons - 8th

2008 Sports Acrobatics Regional Champions
Prep A Womens Pairs : Lucy Riddle / Ellie Langton
Prep B Womens Pairs : Megan Rentoul / Lucy Ward
Prep B Mens Pairs : Anthony Bowles / Liam Long
Grade 2 Womens Pairs : Marissa Morriss / Rosie Newton
Grade 3 Womens Groups : Rosie Ayling / Katie Clatworthy / Katy Carter
Elite 1 Womens Tumbling (11-12) : Lauren Nicholls
Elite 2 Womens Tumbling (15+) : Lizzie Williams

2008 Sports Acrobatics National Finalists
Grade 1 Womens Pairs : Natalie Walker / Olivia Roach - 9th
National 3 Mens Tumbling (under 15) : Archie Lorch - 4th
National 3 Womens Tumbling (15+) : Katie Clatworthy -12th

2008 Inter-Regional Event
Prep A Mixed Pairs : Archie Lorch / Jennie Bowles - 2nd
Prep A Womens Pairs : Louise Hunter / Holly Richardson - 1st
Prep A Men Pairs : Anthony Bowles / Liam Long - 2nd
Prep B Womens Pairs : Megan Rentoul / Lucy Simmons - 4th
Prep B Womens Pairs : Lizzie Williams / Jennie Bowles - 6th

2007 Sports Acrobatics Regional Champions
Prep A Womens Pairs : Louise Hunter / Holly Richardson
Prep B Womens Pairs : Megan Rentoul / Lucy Simmons
National 3 Mens Tumbling (under 15) : Archie Lorch
National 3 Womens Tumbling (15+) : Katie Clatworthy

2007 Sports Acrobatics National Finalists
Grade 1 Womens Pairs : Beth Hall / Emily Mason-Callaway - 11th
Grade 1 Womens Pairs : Louise Mackett / Imogen Berryman - 13th

2007 Inter-Regional Event
Prep A Mixed Pairs : Archie Lorch / Hattie Sadler - 4th
Prep A Womens Pairs : Louise Hunter / Chorphaka Wornok - 7th
Prep B Womens Pairs : Vicky Wright / Sienna Reeves - 2nd
Prep B Womens Pairs : Leanne Boorer / Hattie Sadler - 15th

2006 Sports Acrobatics Regional Champions
Prep A Mixed Pairs : Archie Lorch / Hattie Sadler
Grade 1 Womens Pairs : Rosie Ayling / Rosie Newton
National 4 Womens Tumbling (15+) : Lizzie Williams

2006 Sports Acrobatics British Championships
Senior International Womens Tumbling : Katy Childs - 10th
Senior International Womens Tumbling : Kim Cope - 11th
International Age Group Womens Tumbling (11 - 12) : Alex Milton - 10th
International Age Group Womens Tumbling (11 - 12) : Katherine Carter - 13th

2006 Sports Acrobatics National Finalists
Grade 1 Womens Pairs : Katie Clatworthy / Lizzie Williams - 6th
Grade 1 Mixed Pairs : Matthew Dowell / Lauren Parker - 3rd
Grade 2 Mens Pairs : Robert Brown / Matthew Dowell - 1st
Grade 2 Mixed Pairs : Ben Brown / Abigail Mortimer - withdrew
Grade 3 Mixed Pairs : Robert Brown / Georgie Barfoot - 5th
Level 1 Womens Tumbling (12 - 14) : Abigail Mortimer - withdrew
Level 2 Womens Tumbling (15+) : Natalie Porter - 8th
Level 2 Mens Tumbling (12 - 14) : Matthew Dowell - 7th

2006 Inter-Regional Event Qualifiers
Prep A Womens Pairs : Gemma Donovan / Lily Wardale - 7th
Prep A Womens Pairs : Elise Ayling / Lauren Nicholls - withdrew
Prep B Womens Pairs : Natalie Walker / Olivia Roach - 3rd

2005 Sports Acrobatics Regional Champions
Prep A Womens Pairs : Gemma Donovan / Lily Wardale
Prep B Womens Pairs : Jane Grice / Marcella Reeves
Grade 2 Womens Pairs : Georgina Sadler / Katy Carter
Grade 2 Mens Pairs : Robert Brown / Matthew Dowell
Grade 3 Mixed Pairs : Robert Brown / Georgie Barfoot
Senior International Mens Pairs : Nathan Leworthy / Ben Brown
National 2 Womens Tumbling (<12) : Alex Milton
National 2 Mens Tumbling (12-14) : Matthew Dowell

2005 Sports Acrobatics British Championships
Senior International Womens Groups : Carly Buckner / Rachelle Durant / Lauren Perryman - 5th
Senior International Womens Groups : Sam Newbiggin / Kim Cope / Lorren Wun - 7th
Junior International Mens Groups : Jay Williams / Nathan Leworthy / Robert Brown / Ben Brown - 2nd

2005 Sports Acrobatics National Finalists
Intermediate 1 Womens Pairs : Georgina Sadler / Katy Carter - 9th
Intermediate 2 Mixed Pairs : Matthew Dowell / Sophie Sadler - 4th
Intermediate 3 Mens Pairs : Robert Brown / Matthew Dowell - 1st
Intermediate 4 Mens Pairs : Nathan Leworthy / Ben Brown - 1st
Intermediate 4 Womens Pairs : Sam Newbiggin / Katherine Carter - 10th
Intermediate 4 Womens Groups : Amber Reed / Gianina Severs / Georgie Barfoot - 14th
Intermediate 4 Womens Groups : Laura Chadwick / Donna Perry / Alex Milton - 12th
Intermediate 4 Mixed Pairs : Robert Brown / Natalie Walker - 4th
National 1 Womens Tumbling (under 12) : Katherine Carter - 11th
National 1 Mens Tumbling (12 - 14) : Matthew Dowell - 1st
National 2 Womens Tumbling (under 12) : Alex Milton - 7th
National 2 Womens Tumbling (15+) : Natalie Porter - 8th
National 4 Womens Tumbling : Kim Cope - 2nd
National 4 Womens Tumbling : Katie Childs - 11th

2004 Sports Acrobatics Regional Champions
Intermediate 1 Womens Pairs : Georgina Sadler / Katy Carter
Intermediate 2 Mixed Pairs : Matthew Dowell / Sophie Sadler
Intermediate 4 Mens Pairs : Nathan Leworthy / Ben Brown
Intermediate 4 Mixed Pairs : Robert Brown / Natalie Walker Junior
International Mens Groups : Jay Williams /Nathan Leworthy / Robert Brown / Ben Brown
Senior International Womens Groups : Carly Buckner / Rachelle Durant / Lauren Perryman

2004 Sports Acrobatics National Finalists
Intermediate 1 Mixed Pairs : Matthew Dowell / Lauren Parker - 2nd

Intermediate 2 Womens Pairs : Amber Reed / Georgina Sadler - 5th
Intermediate 2 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Georgina Sadler - 1st
Intermediate 2 Womens Group : Jemma Ford / Rosie Ayling / Katherine Carter - 11th
Intermediate 2Mens Pair : Robert Brown / Matthew Dowell - 1st
Intermediate 3 Mixed Pair : Robert Brown / Natalie Walker - 4th
Intermediate 3 Womens Groups : Laura Turpin / Emma Nixon / Natalie Walker -8th
Intermediate 4 Womens Groups : Rachelle Durant / Sam Newbiggin / Lorren Wun - 6th
Intermediate 4 Mens Groups : Jay Williams / Nathan Leworthy / Shaun Gilbrook / Ben Brown - 1st
Intermediate 4 Mixed Pairs : Nathan Leworthy / Lorren Wun - 6th

2003 Sports Acrobatics Regional Champions
Novice Womens Pairs : Jenni Stewart / Elise Ayling
Intermediate 2 Mens Pairs : Robert Brown / Matthew Dowell
Intermediate 3 Mixed Pairs : Robert Brown / Natalie Walker
Intermediate 4 Womens Groups :Sam Newbiggin / Rachelle Durant / Lorren Wun
Intermediate 4 Mixed Pairs : Nathan Leworthy / Lorren Wun
Intermediate 4 Mens Groups : Jay Williams /Nathan Leworthy / Shaun Gilbrook / Ben Brown
National 3 Mens Tumbling Under 15 : Ben Brown

2003 Sports Acrobatics British Championships
Senior International Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook - 3rd

2003 Sports Acrobatics National Finalists
Intermediate 1 Womens Pairs : Sabrina Simons / Georgina Sadler - 5th
Intermediate 2 Womens Pairs : Melissa Warlow / Natalie Walker - 6th
Intermediate 2 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Lorren Dodman - 4th
Intermediate 2 Womens Group : Amber Reed / Gianina Severs / Georgina Sadler - 7th
Intermediate 3 Mixed Pair : Nathan Leworthy / Emma Nixon - 7th
Intermediate 3 Mens Pair : Robert Brown / Ben Brown - 3rd
Intermediate 3 Womens Groups : Melissa Warlow / Laura Turpin / Lorren Dodman - 7th
Intermediate 4 Womens Groups : Kayleigh Hughes / Carly Buckner / Sam Welland - 11th
Intermediate 4 Mixed Pairs : Jay Williams / Kim Cope - 6th
National 1 Mens Tumbling 15+ : Robert Brown - 1st
National 2 Mens Tumbling 12-14 : Ben Brown - 1st
National 2 Womens Tumbling 12-14 : Jemma Ford - 3rd
National 2 Mens Tumbling 15+ : Nathan Leworthy - 2nd

2002 Sports Acrobatics Regional Champions
Novice Mixed Pair : Ben Brown / Olivia Roberts
Intermediate 1 Womens Pair : Sabrina Simons / Georgina Sadler
Intermediate 2 Womens Pair : Melissa Warlow / Natalie Walker
Intermediate 2 Mixed Pair : Robert Brown / Natalie Walker
Intermediate 2 Womens Group : Amber Reed / Gianina Severs / Georgina Sadler
Intermediate 3 Womens Group : Melissa Warlow / Laura Turpin / Lorren Dodman
Intermediate 3 Mixed Pair : Nathan Leworthy / Emma Nixon
Intermediate 4 Mixed Pair : Jay Williams / Kim Cope
Intermediate 4 Womens Group : Laura Rutledge / Carly Buckner / Sam Welland

2002 Sports Acrobatics British Championships
Senior International Womens Group : Catherine Johns / Lisa Hadaway / Amber Reed - 7th Overall (5th in Balance Finals)

2002 Sports Acrobatics National Finalists
Intermediate 1 Womens Pair : Carly Buckner / Lauren Perryman - 3rd
Intermediate 1 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Jane Grice - 3rd
Intermediate 2 Mixed Pair : Robert Brown / Lauren Perryman - 10th
Intermediate 2 Mens Pair : Robert Brown / Ben Brown - 5th
Intermediate 2 Womens Group : Kim Cope / Gianina Severs / Natalie Walker - 4th
Intermediate 3 Mixed Pair : Jay Williams / Emily Tidbury - 7th
Intermediate 4 Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook - 2nd
National 1 Womens Tumbling : Nicole Chase - 5th
National 2 Mens Tumbling : Ben Brown - 4th
National 3 Womens Tumbling : Kim Cope - 4th

2001 Sports Acrobatics Regional Champions
Regional Novice Womens Pair : Emma Nixon / Georgina Sadler
Intermediate 1 Womens Pair : Carly Buckner / Lauren Perryman
Intermediate 1 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Jane Grice
Intermediate 2 Mixed Pair : Robert Brown / Abby Simmons
Intermediate 2 Womens Group : Kerry Barnaby / Emma Nixon / Rosie Goodship
Intermediate 3 Mixed Pair : Jay Williams / Emily Tidbury
Intermediate 4 Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook
Intermediate 4 Womens Group : Leah Wallis /Carly Buckner/ Samantha Welland

2001 Sports Acrobatics British Championships
Senior International Womens Group : Catherine Johns / Kayleigh Hughes / Amber Reed - 5th Overall (5th in Tempo Finals, 4th in Balance Finals)

2001 Sports Acrobatics National Finalists Intermediate
Intermediate 3 Womens Group : Laura Rutledge / Carly Buckner / Samantha Welland - 4th
Intermediate 3 Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook - 2nd
Intermediate 2 Womens Pair : Laura Rutledge / Emily Tidbury - 8th
Intermediate 2 Womens Group : Nicola Fry / Melissa Warlow / Laura Turpin - 6th
Intermediate 1 Womens Pair : Nicola Fry / Lorren Dodman - 9th
Intermediate 1 Mens Pair : Robert Brown / Ben Brown - 4th
Intermediate 1 Mixed Pair : Robert Brown / Abby Simmons - 7th

2000 Sports Acrobatics Regional Champions
Intermediate 3 Womens Group : Laura Rutledge / Carly Buckner / Sam Welland
Intermediate 2 Womens Group : Nicola Fry / Melissa Warlow / Laura Turpin
Intermediate 2 Womens Pair : Hazel Makepeace / Emma Nixon
Intermediate 1 Womens Pair : Kimberly Cope / Abby Simmons
Intermediate 1 Mens Pair : Robert Brown / Ben Brown
Intermediate 1 Mixed Pair : Robert Brown / Bryony Watson
Regional Novice Womens Pair : Amber Reed / Rosie Goodship
Out of Age Womens Group : Catherine Johns / Kayleigh Hughes / Amber Reed

2000 Sports Acrobatics British Championships
International 2 Womens Group : Catherine Johns / Debra Logan / Amber Reed - 10th

2000 Sports Acrobatics National Finalists
National 4 Womens Pair : Catherine Johns / Amber Reed - 2nd
National 3
Womens Pair : Carly Winter / Emma Nixon - 6th
National 3 Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook - 1st
National 2 Womens Pair : Laura Rutledge / Laura Chadwick - 6th
National 1 Womens Pair : Nicola Fry / Lorren Dodman - 6th
National 1 Mens Pair : Robert Brown / Ben Brown - 6th

1999 Sports Acrobatics Regional Champions
National 3 Womens Pair : Carly Winter / Emma Nixon
National 3 Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook
National 3 Mens Group : Jay Williams / Shaun Gilbrook / Robert Brown / Ben Brown
National 2 Womens Pair : Laura Rutledge / Laura Chadwick
National 2 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Samantha Welland

1999 British Tournament
International Womens Group : Catherine Johns / Debra Logan / Amber Reed - 11th

1999 Sports Acrobatics National Finalists
National 4 Womens Group : Carly Winter / Lacey Foster / Kimberley Cope - 3rd
National 2 Mens Pair : Jay Williams / Shaun Gilbrook - 2nd
National 2 Womens Pair : Hazel Makepeace / Emma Nixon - 7th
National 2 Mixed Pair : Jay Williams / Emma Nixon - 1st
National 1 Womens Pair : Kirsty Gilchrist / Samantha Welland - 6th
National 1 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Kayleigh Lloyd - 2nd

1998 Sports Acrobatics Regional Champions
National 3 Womens Group : Hazel Makepeace / Leah Wallis / Nicola Fry
National 3 Womens Pair : Carly Winter / Nicola Fry -&- Zoe Young / Melissa Warlow
National 2 Mixed Pair : Jay Williams / Emma Nixon
National 2 Womens Pair : Hazel Makepeace / Emma Nixon
National 1 Mixed Pair : Shaun Gilbrook / Charlotte Smith
National 1 Womens Pair : Kirsty Gilchrist / Samantha Welland

1998 Sports Acrobatics National Finalists
IFSA 1 Womens Group : Catherine Johns / Debra Logan / Amber Reed - 9th
National 4 Womens Group : Carly Winter / Lacey Foster / Kimberley Cope - 13th
National 4 Womens Pair : Catherine Johns / Kimberley Cope - 8th
National 3 Womens Group : Kirsty Gilchrist / Laura Rutledge / Rachelle Durant - 5th
National 3 Mixed Pair : Philip Hull / Melissa Warlow - 6th
National 3 Womens Pair : Debra Logan / Louise Wright - 10th
National 2 Womens Pair : Carly Winter / Nicola Fry - 4th
National 1 Mixed Pair : Jay Williams / Emma Nixon - 1st
National 1 Womens Pair : Hazel Makepeace / Emma Nixon - 2nd
National 1 Womens Tumbling : Kirsty Gilchrist - 4th

1997 Sports Acrobatics Regional Champions
IFSA 1 Womens Group : Catherine Johns / Debra Logan / Amber Reed
National 4 Womens Group : Carly Winter / Lacey Foster / Kimberley Cope
National 3 Womens Group : Kirsty Gilchrist / Laura Rutledge / Rachelle Durant
National 3 Mixed Pair : Philip Hull / Melissa Warlow
National 3 Mens Pair : Philip Hull / Shaun Gilbrook
National 2 Womens Pair : Carly Winter / Nicola Fry
National 1 Mixed Pair : Jay Williams / Emma Nixon
National 1 Womens Pair : Leah Wallis / Charlotte Smith

1997 Sports Acrobatics National Finalists
IFSA 1 Womens Pair : Emma Farr / Kirsty Gilchrist - 9th
National 3 Womens Group : Debra Logan / Hazel Makepeace / Amber Reed - 7th
National 3 Mixed Pair : Wayne Herridge / Laura Rutledge - 3rd
National 3 Womens Pair : Emma Foster Natalie Glendinning - 5th
National 2 Mixed Pair : Philip Hull / Natalie Glendinning - 10th
National 2 Mens Pair : Philip Hull / Shaun Gilbrook - 2nd
National 1 Womens Pair : Hazel Makepeace / Nicola Fry - 10th 

1996 Sports Acrobatics Regional Champions
IFSA 1 Womens Pair : Emma Farr / Kirsty Gilchrist

National 3 Womens Group : Carly Winter / Jemma Matthews / Natalie Glendinning

National 3 Womens Pair : Emma Foster Natalie Glendinning

National 2 Womens Pair : Carly Winter / Laura Rutledge

National 1 Womens Pair : Hazel Makepeace / Nicola Fry

1996 Sports Acrobatics National Finalists
National 3 Womens Pair : Emma Farr / Kerri Mahoney - 3rd
National 1 Mixed Pair : Jay Williams / Amber Reed - 6th
National 1 Mens Pair : David Johns / Shaun Gilbrook - 4th
National 1 Mens Tumbling : Wayne Herridge - 1st
 

1995 Sports Acrobatics Regional Champions
National 1 Mens Pair : David Johns / Shaun Gilbrook

1995 Sports Acrobatics National Finalists
National 3 Womens Group : Rebecca Kitter / Emma Farr / Carly Winter - 1st
National 3 Womens Pair : Karen Stephens / Leah Sippitts - 1st
National 2 Mixed Pair : Wayne Herridge / Jemma Matthews - 2nd
National 2 Womens Pair : Sarah Bromly / Sarah Rose - 11th 

1994 Sports Acrobatics Regional Champions
National 2 Mixed Pair : Wayne Herridge / Jemma Matthews

National 1 Womens Pair : Catherine Johns / Julie McCartney
 

1993 Sports Acrobatics Regional Champions
Regional D Womens Group : Karen Stephens / Rebecca Kitter /Louise Mackett
Regional B Womens Pair : Louise Herron / Kirsty Gilchrist